KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7325465

nr 732 5465

Karl Dahlqvist

(1900-1971), Sverige

Akvarell, Karl Dahlqvist (1900-1971), vinterlandskap med vandrare, signerad-29, motivets mått: 50x75

Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 19 december 2011
kl 19:45:57

18/12 00:15:07 1      100 kr
19/12 17:05:26 2      Vinnande bud

Karl Dahlqvist

Läs mer om Karl Dahlqvist